Valitsus kiitis heaks alkoholipoliitika karmistamise

Valitsus kiitis heaks alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muudatused, mis  lisaks varem kavandatud piirangutele keelab alkoholireklaami sotsiaalmeedias.

Alkohoolsed joogid peavad edaspidi olema poodides paigutatud teistest  kaupadest eraldi ega tohi olla nähtavad õuest. Küll aga ei kohusta uus  kord väikepoode alkoholi müügisaalis seina taha peitma. See hakkab  puudutama suurpoode, kellel on müügipinda enam kui 450 ruutmeetrit.  Eelnõus on loobutud alkoholimüügi keelust tanklapoodidele.
Eelnõuga keelustatakse välireklaam, pikendatakse reklaamipiirangut raadios ja teles kella 21-lt 22-ni, keelatakse alkoholireklaam ajakirjade  lisaväljaannete esi- ja tagakaanel jm. Samuti karmistatakse müüjatele  kehtestatud nõuet tuvastada alkohoolsete jookide ostja vanus.
Seadusemuudatusega lubatakse kontrollostud nii alaealistele alkoholimüügi keelu täitmise kontrollimiseks kui ka salaalkoholi müügi tuvastamiseks.
Uues eelnõus suurendati ka trahvide ülemmäärasid. Trahvi ülemmäär  hakkab juriidiliste isikute puhul reklaamiseaduse rikkumise korral olema 50 000 eurot. Trahvide ülemmäärasid suurendatakse ka alkoholiseaduses.