Võrumaal alustab tööd esimene väikepruulikoda Pühajõe Pruulikoda

Juba käesoleva aasta aprillis tegevusloa saanud ja esimesed partiid valmistanud Pühajõe Pruulikoda peab 22. juulil kell 19.00 Kärgulas ametlikku avapidu.

Pruulmeistrite Mihkel Soone ja Rain Epleri asutatud OÜ Pühajõe Pruulikoda on Võrumaa esimene käsitööõllesid valmistav väikepruulikoda. Praegu on pruulikoja ühe partii suurus 300 liitrit, pruulitakse kolme õllesorti (stout Tuda Blinn, suitsustout Suitsunõ Sannalinõ ning bitter eil Pühajõõ Seerigo Mõro), lisaks on valminud mõned eritellimusõlled.

„Meie eesmärk on pruulida mõnusat õlut, sellist, mis meile endale maitseb. Võtame õlletegu kui kunstivormi,“ ütleb Mihkel Soon. „Oluline on ka paikkondlik aspekt – tahame, et Võrumaa saunalistel oleks võimalik juua kohalikku võrumaist õlut,“ lisab Rain Epler.

Pruulikoja esimesed õllelaarid on õllesõprade hulgas hästi vastu võetud. Pruulikoja toodangut saab osta Tallinna ja Tartu käsitööõllepoodidest, Võrumaa parimatest söögikohtadest ning pruulikojast kohapealt.Võrumaal alustab tööd esimene väikepruulikoda Pühajõe Pruulikoda.