Väikepruulijad planeerivad Kalamaja servale uut pruulimisfestivali

Kümnete väikeste pruulikodade eestvedamisel sünnib eeloleval suvel Eestisse uus käsitööõlle, -veini ja -siidrifestival, mis tutvustab kohalike väikepruulijate toodangut. Eesti Väikepruulijate Festivali eesmärk on tuua kokku kõik Eesti kvaliteetsed väiketootjad ja näidata nende põnevaid tegemisi laiemalt.

Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liige Gristel Tali soovitab juba täna kõigil huvilistel broneerida oma kalendrites juulikuu teine nädalavahetus, sest taoline kohaliku väikepruulimise festival on Eestis esmakordne ja seetõttu pakub üritus rohkelt põnevust.

“Oleme mitmel aastal hoogu võtnud ja tuleme lõpuks sel suvel välja tõeliselt elamusterohke festivaliga, mille eesmärgiks on tutvustada kodumaa parimate pruulijate toodangut ja traditsioone,” kirjeldas Tali, kelle hinnangul on nii käsitööõlle kui ka käsitööveinide ja -siidrite kultuur Eestis viimaste aastate jooksul silmapaistva taseme saavutanud. Käsitööõlle, -veini ja -siidri festivalile on oodata kõiki Eesti väiketootjaid, kelle toodangut saavad külastajad kohapeal maitsta ja võrrelda.

Tali sõnul on korraldajate eesmärk tõsta festivali fookusesse kvaliteetne käsitöötoodang ja tuua välja, kui palju põnevaid väiketootjaid meil Eestis tegutseb, kes turgu oma eriliste maitsetega rikastavad. “Eesti väiketootjad on end tõestanud maailmas väga kvaliteetsete käsitööjookide tegijana. Kuna aga tegemist on eksklusiivse ja keskmisest mõnevõrra kallima toodanguga, pakub festivali formaat huvilistele võimalust degusteerida põnevaid maitseid väikestes kogustes,” selgitas Tali.

Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liikme sõnul on liidu üheks tegevuseks just alkoholi tarbimiskultuuri tõstmine ja võitlus alkoholi liigtarbimise vastu ning seda põhimõtet järgib tema sõnul ka suvine festival. “Me ei näe alkoholiteemalise festivali korraldamises ka vastuolu poliitiliste püüetega alkoholitarbimist piirata. Vastupidi, Eesti väikepruulijate toodang on mõeldud maitseelamuste pakkumiseks,” tõi Tali välja.

Lisaks Eesti põnevaimate käsitööjookide degusteerimisele saavad festivalil osalejad võtta osa ka mitmetest käsitööjookide ja pruulimisega seotud koolitustest, mille kohta liit peagi täpsemat infot jagab.

Eesti Väikepruulijate Festival, kus saab maitsta enamike Eesti väikeste pruulikodade toodangut toimub 6. ja 7. juulil Tallinnas Balti jaama turu Õhtuväljakul.
Suvist pruulimisfestivali korraldav Eesti Väikepruulijate Liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga jätkata ning arendada Eesti õlle-, veini- ja siidripruulimise kultuuri ja traditsioone ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.