Tallinnas toimub Käsitööõllede Festival

Reedel, 5. detsebril  tasub kindlasti külastada Tallinna Telliskivi Loomelinnakut, kus koguneb üle 20 Eesti väikese pruulikoja pakkuma rahvale soodsalt maitseks oma iseäralikku tootevalikut ning esitlusele on tulemas spetsiaalsed jõulu eripruulid. Osalemine festivalil on kõikidele külastajatele tasuta.

 

Väiketootjad toovad Eesti turule suurte kommartsõllede valikule mõnusat vaheldust ning on suureks osaks õllekultuuri arendamisel. Festival on hea võimalus kergitada väkesed pruulikojad põranda alt välja ning neid avalikkusele reklaamida.

Viis põhjust miks juua käsitööõlut! (õllesaidi Top Of The Hops andmetel)

1.     Käsitööõlu maitseb paremini! Väikeõlletootjad keskenduvad rohkem õlle kvaliteedile kui selle reklaamimisele ja müügihinna arvutamisele, pruulides õlut südamega ning on julgemad ekspermenteerima uute maitsetega.

2.     Kõrgem alkoholisisaldus- enamjaolt jäävad käsitööõlled 5-10% alkoholisisalduse ringi, kuid võib leida ka erilisemaid pruule, mille alkoholimaht või ulatuda paari-kolmekümne protsendini.

3.     Vähem tualetis käimist. Eelpool mainitud alkoholisisalduse tõttu jääb tarbitava õlle kogus väiksemaks ning õlle rikkalikum maitse muudab ta pikemalt nauditavamaks.

4.     Käsitööõlu on tervislik! Uuringutega on tõestatud, käsitööõlu on tervislikum kui punane vein, kuna ta sisaldab rohkem toitaineid, B grupi viramiine, kiudaineid ning õlles sisalduvate antioksüdantide imendumine on efektiivsem kui punases veinis.

5.     Rikkalikum valik. Kui suured tootjad pakuvad aastast aastasse sama õllevalikut, siis väikestel tootjatel on alati pakkuda midagi uut. Iga pruulikoda annab õllele omapärase maitse, mis on ka põhjus, et proovida erinevate pruulikodade tootevalikut.