Saku Õlletehase tootmismaht ületas mullu 100 miljonit liitrit

Saku Õlletehas tootis 2014. aastal rekordilise koguse ehk 102 miljonit liitrit jooke, võrreldes aasta varasemaga kasvas Sakus toodetud jookide kogumaht ligi 30 protsenti.

“Rekordilise, esmakordselt üle 100 miljoni liitri ulatunud tootmismahu saavutamisse panustas enim eksport, mis moodustab kogu Sakus toodetud jookidest 50 protsenti,” lausus Saku Õlletehase juhatuse esimees Margus Kastein. “Meie peamised eksporditurud on traditsiooniliselt Poola, Baltimaad ja Põhjala riigid. Neile lisanduvad väiksemate kogustega sihtturud – kokku eksporditi Saku tooteid mullu 20 riiki.”

Eelmise aasta kogu müügimaht, mis kajastab nii Sakus toodetud jooke kui ka sisseostetud tooteid, oli samuti rekordilised 117 miljonit liitrit, kasvades aasta varasemaga võrreldes pisut üle kümnendiku.

Õlleturgu iseloomustas eelmisel aastal väike langus, siidriturg seevastu näitas väikest kasvu. Märgatavalt suurenes mullu aga vee populaarsus, mille müügimaht kasvas Vichy vee ning ennekõike maitsestatud Vichy Fresh sarja toel ligi kolmandiku. Saku tooteportfellis kasvas kolmandiku võrra ka müük energiajookide segmendis, seda ennekõike tänu kofeiini- ja tauriinivabale uudistootele Super-Manki.

Õlle segmendis lisandus Saku tooteportfelli edukalt humalarohkemate õllede sari Humal ja Oder Eesti tarbija poolt hästi vastu võetud kolme uue õllega. Aasta jooksul värskendati ja täiendati enam kui kümmekonda Saku sortimenti kuuluvat toodet.

Saku Õlletehase müügitulu oli 2014. aastal 71,4 miljonit ja puhaskasum 4,3 miljonit eurot. Saku Õlletehase investeeringud ulatusid eelmisel aastal ligikaudu 4,9 miljoni euroni, ettevõtte keskmine töötajate arv oli 350 inimest.

 

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.