Rootsis tuli müüki esimene ainult naiste pruulitud õlu

Üldiselt on levinud arusaam, et õlu on õrnema soo jaoks kas liiga kibe, liiga tume või liiga tummine. Enamasti soovitatakse naistele seetõttu puuviljamaitselisi maitseõllesid.

Rebecka Singerile, Rootsi naispruulijate grupi FemAle liikmele sai sellisest arvamusest küllalt ning nii otsustati pruulida oma õlu.We Can Do It on pudeldatud pale ale, mis on jõudnud müügile üle terve Rootsi.

FemAle grupi asutaja, 25 aastase Elin Carlssoni sõnul ei ole We Can Do It ainult naistele mõeldud õlu. See on naiste poolt pruulitud õlu, mis on mõeldud nautimiseks kõigile ja millel ei ole mingit seost feminismiga.

FemAle grupi eesmärk on muuta aastakümneid kestnud arusaama, et naistele on mõeldud ainult maitseõlled.  Korraldades õllemaitsmisi ainult naistele, annavad nad võimaluse potentsiaalsetel klientidel maitsta erinevaid õlletüüpe, mida nad varem proovinud ei ole. Sellega soovivad nad suurendada naiste teadmisi õllest.

Esimene partii We Can Do It õlut müüdi ära peaaegu enne, kui see pruulitud sai. FemAle on kontakti võtnud ka mitmed Rootsi suurtootjad, kes soovivad nendega koos õlut pruulida.

We Can Do It on humalane õlu, mille kibedusaste(IBU) on 65 ning alkoholisisaldus 4,6%.

 

Originaalartikkel: www.theguardian.com

Pilt: FemAle naised tähistamas oma esimest pruuli/ theguardian.com