A. Le Coq hakkab esimesena Eestis tootma täiesti alkoholivaba õlut

 

Eesti suurim joogitootja A. Le Coq investeeris 600 000 eurot uude tehnoloogiasse ja seadmetesse, mis võimaldavad toota absoluutselt alkoholivaba õlut.

 

Uus õlu, mis värskelt liinilt tarbijateni jõuab, on A. Le Coq Premium 0,0%. Kuigi praegu moodustavad alkoholivabad õlled Eesti turul alla 2%, on see craft-õllede kõrval üks kiiremini kasvavaid tootesegmente nii Eestis kui ka kogu Euroopas.

A. Le Coq Premium 0,0% on täielikult alkoholivaba õlu, eristudes seega enamikust konkurentidest. Nii Eestis kui ka maailmas enim kasutatav tehnoloogia jätab alkoholivaba õlle sisse siiski teatud koguse alkoholi (keskmiselt 0,2–0,5%). A. Le Coq Premium 0,0% puhul on aga kasutatud uut Saksa tipptehnoloogiat, mis võimaldab viia alkoholi aurustamise temperatuuri nii madalale, et eraldub kogu alkohol, kuid samas säilib täielikult õlle maitse.

Täielikult alkoholivabade õllede järele püsib maailmaturul tugev nõudlus, mis annab A. Le Coq Premium 0,0%-le suure ekspordipotentsiaali.

„Meie eesmärgiks on eksportida seda õlut vähemalt 3 miljonit liitrit aastas ja saavutada Eesti alkoholivabade õllede turul vähemalt 40%-line turuosa ning turuliidri positsioon,“ avaldas A. Le Coqi juhataja Tarmo Noop ettevõtte ambitsioone, lisades: „Olen veendunud, et meie tugevuseks on lisaks täielikult alkoholivabale sisule ka väga head maitseomadused.“

Tarmo Noobi sõnul on ettevõttel plaanis sama tehnoloogia baasil tulevikus välja arendada veel mitu alkoholivaba toodet.

Alkoholivaba Premium jõuab müügile 0,5 l purgis.