Krušovice Imperial on maailma ja Euroopa parim Tšehhi õlu

Krušovice Imperial võitis kulla mainekal õllevõistlusel.

Tõsiasi, mis on paljude õllenautijate seas juba ammu teada, sai nüüd ka ametliku kinnituse – Krušovice Imperial on parim hele Tšehhi õlu. Otsus võeti vastu Ühendkuningriigi mainekal õllevõistlusel World Beer Awards, kus Krušovice Imperial võidutses kahes kategoorias – Euroopa ja maailma parim Tšehhi õlu.

World Beer Awards auhinnakomitee esimees kohtunik Adrian Tierney iseloomustas võitjat järgnevalt: „Erakordselt hästi integreerunud pilsner-tüüpi õllemark, millel 

on selge mõruduse aste ning isuäratav maik, mis end maitsja suus veel pikalt meenutab“. Krušovice Imperial oli parem 16 Tšehhi, 29 Saksamaa ning mitmetest teistest Aasia ja Ameerika pilsneritest.

Käesolva aasta tunnustus ei olnud esmakordne.

Krušovice Imperial õlle pruulimiseks kasutatakse Böömimaa kohalikku maltoosat, rahvusvaheliselt tunnustatud Tšehhi aromaatset humalat ning allikavett Krivokla metsadest. Hoolikalt valitud komponendid annavad õlle maitsele magususe, sügava maitse ja meeldiva humalakibeduse kombinatsiooni. Täidlane ja pikaajaline õlle mekk on joogi hindamisel oluline iseloomujoon nii žürii, kui ka õllearmastajate jaoks kogu maailmas. Krušovice pruulikoja heast tasemest annab märku ka tumeda õlle Krušovice Cerne võit samal võistlusel. Tunnustusi on Krušovice õludele jagatud ka varasemalt, nt sel aastal toimunud rahvusvahelisel võistlusel International Beer Challenge.

World Beer Awards on võistlus, mida korraldatakse juba 2007. aastast. See on antud kategoorias üks maailma mainekamaid mõõduvõtmisi, kus osalevad paljud ülemaailmselt tunnustatud ja auhinnatud õlled. Lõppvõistlusele pääsevad piirkondade parimad Aasiast, Euroopast ning Põhja- ja Lõuna- Ameerikast. Võitjad valib žürii degusteerides.

Kuninglike traditsioonide jätkaja.

Krušovice Imperial on preemiumklassi Tšehhi laagerõlu, millel on silmapaistev kuninglik ajalugu. Krušovice pruulikoda asub Tšehhi pealinnast Prahast umbes 50 

kilomeetri kaugusel. Juba 1583. aastast tegutsenud õlletehas kuulus algselt Rudolf II-le, Bohemia ja Püha Rooma impeeriumi kuningale. See fakt teeb Rudolfist ühtlasi ainsa kroonitud pea, kes on tootnud õlut kaubanduslikul eesmärgil. Pruulikoja vapisümboolika on ka tänapäeval esindatud Austria valitseja kroonil.

Kuningas Rudolf II armastas väga Krušovice õlut ning kandis isiklikult hoolt selle eest, et pruulikojal ei oleks puudust vajalikust toorainest ega oskuslikest õllemeistritest. Kuigi pruulikoda sai kõvasti kannatada Kolmekümneaastases sõjas, taastati Krušovice tootmine väga kiiresti. Ehkki tegu on ühe vanima Tšehhi pruulikojaga, on see ometi üks riigi modernsemaid tootmisettevõtteid. Pruulikoja üks põhilisi eesmärke on alati olnud hoida õllede kõrgeimat võimalikku taset.