Kochi käsitööõlled laiendavad Soomes haaret

Koch pruulikoda suurendab eksporti Soome suunal ning vastavalt koostööleppele Soome suurima alkohoolsete jookide jaeketi Alkoga võtab Alko alates novembrist müüki Kochi pruulikoja käsitööõlled Nipperkin ja Porter.

Esmakordselt sõlmiti koostöölepe Kochi pruulikoja ja Alko vahel tänavu aprillis, mil Alko võttis suveperioodiks müüki Kochi ühe populaarsema õlle Blond. Nüüd pääsesid Alko valikusse veel kaks pruulikoja armastatumat õlut – Nipperkin ja Porter. Koch OÜ juhatuse liikme Ivar Grossevi sõnul on ekpordi suurendamine ja oma toodete tutvustamine Soome turul Kochile üks võtmesuundadest. “Ega see käsitööõllede tootjail

lihtne ei ole ning seetõttu on praegune uus tellimus juba kahele tootele suur samm edasi oma haarde laiendamisel,” ütles Grossev. Esimese partiina saadetakse novembris Soome ca 15 000 pudelit ning mõlemale õllele loodi ka atraktiivsed stiliseeritud etiketid.

 “Mõlemad Alko poolt valitud õlled on põnevad ja iseloomuga pruulid, mis on talveperioodile sobivalt tavalisest pisut kangemad,” iseloomustab õllesid Ivar Grossev. Kochi Nipperkin  hakkab Alko kaupluseketis maksma orienteeruvalt  4,29€ ja Koch Porter 4,11€.

Kochi õllemeistri Enn Kärblase pruulitud Nipperkin (9%) on eriline, vasekarva old - ale tüüpi pikalt laagerdatud õlu, millest aimub samaaegselt nii kangust kui mahedust. Magusalt mahedal õllel on portveinine, kergelt vürtsine küpsete puuviljade aroom, mille buketis on tunda suitsuploomi, kirssi, banaani ja sõstart.

Mustjaspruuni, kreemja vahuga Kochi Porteri (7,5%) pisut suitsuses ja puuviljases aroomis annavad toone erinevad linnased. Õllemeister Enn Kärblase sõnul on Kochi porter maitselt kergelt veinilaadne ja täidlane ning samas vürtsine ja soojendav. Õlles on tunda küpsete puuviljade maitset, mida rõhutavad kohvi ja mõrušokolaadi bukett.