Alkoholivabade õllede turg on aastaga kasvanud üle 40 protsendi

Uuringufirma Nielseni andmetel hoidis selle aasta aprillis lansseeritud A. Le Coq Premium 0,0% teise kvartali lõpuks enda käes juba  ligi kolmandiku alkoholivabade õllede turust, suurendades seeläbi ka selle segmendi osakaalu kogu õlleturul. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga suurenes alkoholivabade õllede osakaal üle 40 %, moodustades ligi 2,0 % kogu õlleturust Eestis.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul näitavad uue alkoholivaba Premiumi kasvavad müüginumbrid, et investeering ja tootearendus, millesse tugevalt panustati, on läinud õigesse kohta. “Eesti tarbijad eelistavad aina enam alkoholivabu jooke ning nüüd on meil olnud võimalus sellest trendist lähtuvalt pakkuda klassikalisele õllele alternatiivi, millel on aga jätkuvalt väga head maitseomadused ja kõrge kvaliteet” kommenteeris Noop.  Ta tõi välja, et eesmärgiks seatud 40%-lisest alkoholivaba õlle turuosast lahutab Premium 0,0-i veel vähem kui kümme protsenti.

A. Le Coq Premium 0,0% on ainuke Eestis toodetud õlu, mis on absoluutselt alkoholivaba. A. Le Coqi alkoholivaba õlle puhul on kasutatud uut Saksa tipptehnoloogiat, mis võimaldab viia alkoholi aurustumise temperatuuri nii madalale, et eraldub kogu alkohol, kuid samas säilib täielikult õlle maitse.