Õllesummer Festivali avab legendaarne The Prodigy

 

6.-9. juulil toimuva suve suurima muusikafestivali avapäeva peaesineja on elektroonilise tantsumuusika tippbänd The Prodigy. 

 

Maailmas nimekatel festivalidel ringi tuuritav The Prodigy esineb Eestis täiskoosseisus: laval on nii Keith Flint, Maxim Reality kui ka Liam Howlett. Kui tänapäeval saabuvad paljud EDMi kuumad nimed kontserdile vaid mälupulgaga, siis The Prodigy paneb püsti võimsa ja provokatiivse lavashow, mille poolest nad tuntud on. Lisaks viimase plaadi lugudele tulevad  esitlusele ka Eestis armastatud lood, nagu “Firestarter” ja “Smack My Bitch Up”.

The Prodigy karjäär sai alguse Suurbritannias, Essexis, kus bändi kutsus kokku Liam Howlett. Nad on karjääri jooksul müünud üle 25 miljoni plaadi üle maailma, võitnud mainekaid auhindu, nagu kaks briti muusikatööstuse Brit Awards auhinda ning nomineeritud kaks korda Grammyle. The Prodigy hoiab endiselt enda käes ka maailmas kõige kiiremini müünud tantsumuusika albumi Guinnessi rekordit. Album “The Fat of the Land” müüs esimesel nädalal 317 000 eksemplari Euroopas, USAs 200 000.

 Reivikultuuri ristiisadeks nimetatud ansambel üllitas 2015. aasta märtsis oma kuuenda stuudioalbumi “The Day is My Enemy”, mille kohta The Billboard Magazine on öelnud, et tantsumuusika maastik täna on hoopis midagi muud kui underground reivi skene, millest Prodigy alustas.

Tantsumuusika on muutunud pehmendatud EDMiks, album “The Day is My Enemy”   vastandub aga tänapäevasele karamellikastmes elektroonilisele muusikale.

Lisaks välisesinejatele astub lavale üle 100 Eesti artisti kümnel laval.

23. korda toimuv Õllesummer Festival leiab aset 6.-9. juulil Tallinna Lauluväljakul ning päevapiletihind eelmüügist on 15 eurot ning passi hind 35 eurot.