Uudised

 • Kantar Emor: Lätist alkoholi ostmine tekitab eestlastes võlutuse tunde

  Kantar Emor mõõtis Lätis alkoholi ostmas käinute emotsioone ja selgus, et tervelt 56 protsenti naaberriiki spetsiaalselt napsu järele läinud inimestest olid saadud ostukogemusest lausa võlutud.

  Neljapäev, 1. November 2018 - 0:00
 • Tallinna kerkib uus pruulikoda

  1Partner Ehitus rajab Eesti suurima väikepruulikoja Põhjala tellimusel peenesse Noblessneri sadamalinnakus asuvasse ajaloolisesse hoonesse uue ja väga erilise pruulikoja.
  Kunagise Noblessneri tehase koostetsehhi pruulikojaks ümberehitamise hanke võitis 1Partner Ehitus, mille juhi Üllar Hinno sõnul on tegemist arhitektuurimälestisega, mis taastatakse rangete muinsuskaitsenõuete järgi.

  Neljapäev, 9. August 2018 - 0:00
 • Alkoholitootjad: Läti piirikaubandus teeb uusi rekordeid

  Alkoholitootjate 2018. esimese poolaasta müüginumbrid näitavad, et piirikaubandus on jätkuvalt kasvamas – õlut müüdi Läti piiril ligi 80% rohkem kui mullu ning muud lahjat alkoholi (siider, long-drink) tervelt 3,4 korda rohkem.

  Neljapäev, 19. Juuli 2018 - 0:00
 • Selgusid Eesti parimad käsitööõlle ja -veini hobitegijad

  Esimest korda toimunud Eesti Väikepruulijate Festival pakkus võimalust tutvuda ligi 200 Eestis toodetud erineva käsitööõlle, -veini ja -siidriga ning õppida ka ise käsitööjookide valmistamist. Festivali raames kuulutati välja parimad käsitööõlle, -veini ja -siidri hobitegijad ning tõdeti, et mitmed neist teevad ametlikele tootjatele silmad ette.

  Esmaspäev, 9. Juuli 2018 - 0:00
 • Käsitööõllede võistlusele saab nüüd oma jooke esitada

  Kuigi hobipruulijate õllevõistlusele saab alles käesolevast kuust võistlusjooke esitada, on esimesed huvilised oma käsitööõlled juba võistlustulle saatnud. Kõigi 20. juuniks esitatud jookide seast selguvad juulikuisel väikepruulijate festivalil parimad.

  Esmaspäev, 11. Juuni 2018 - 0:00
 • Õllefestival toob Viljandisse üle 140 käsitööõlle

  Sel nädalavahetusel. 15.-16. juunini toimub Lennukitehases esimene Viljandi kästitööõlle ja toidufestival. Sündmus toob kokku ligikaudu 30 Eesti väike- ja hobipruulikoda ja umbes 140 õlut. Erinevalt teistest õllefestivalidest on Viljandisse oodatud, lisaks ametlikele kodadele, ka julgemad hobipruulid.

  Esmaspäev, 11. Juuni 2018 - 0:00
 • Uuring: Alkoholi tarbimismahud pole aastaga oluliselt muutunud

  Eesti elanikud tarbisid 2017. aastal täiskasvanud (15+) elaniku kohta keskmiselt 10,3 liitrit absoluutalkoholi, mida on 0,08 liitrit enam kui tarbiti aasta varem. Kõigi elanike kohta oli see näitaja 2017. aastal 8,62 liitrit ning on jäänud aasta varasemaga võrreldes samale tasemele, selgub Sotsiaalministeeriumi tellimusel valminud Eesti Konjunktuuriinstituudi uuringust „Eesti alkoholiturg, alkoholi tarbimine ja alkoholipoliitika 2017. aastal“.

  Neljapäev, 7. Juuni 2018 - 0:00
 • Pärnus hakatakse taas õlut tootma

  Pärnu linnavolikogu nõustus Loode-Pärnu tööstuskülas asuva Rehepapi 28 kinnistu hoonestusõiguse võõrandamisega osaühingule Pernauer, kes lubas seal hakata hiljemalt järgmise aasta lõpus õlut pruulima.

  Neljapäev, 26. Aprill 2018 - 0:00
 • Väikepruulijad planeerivad Kalamaja servale uut pruulimisfestivali

  Kümnete väikeste pruulikodade eestvedamisel sünnib eeloleval suvel Eestisse uus käsitööõlle, -veini ja -siidrifestival, mis tutvustab kohalike väikepruulijate toodangut. Eesti Väikepruulijate Festivali eesmärk on tuua kokku kõik Eesti kvaliteetsed väiketootjad ja näidata nende põnevaid tegemisi laiemalt.

  Kolmapäev, 25. Aprill 2018 - 0:00
 • Eesti õlletootjad murdsid Rootsi suurima kaubandusketi põhivalikusse

  Väikepruulikojad Tanker ja Põhjala ekspordivad alates aprillist Eesti käsitööõlut Rootsi suurima kaubandusketi ICA tellimusel kõikidesse kauplustesse üle riigi. Esmatellimus kahelt Eesti pruulikojalt kokku oli 24 000 pudelit ning edasised  tellimused sõltuvad käsitööõllede müügiedust Rootsi kauplustes.

  Teisipäev, 17. Aprill 2018 - 0:00
 • Toiduliit: alkoholi piirikaubandus kasvas aastaga üle kahe korra

  Alkoholitootjate ja maaletoojate müüginumbrid näitavad, et 2018. aasta esimese kolme kuuga müüdi üle kahe korra rohkem alkoholi, kui möödunud aastal samal perioodil.

  Neljapäev, 12. Aprill 2018 - 0:00
 • Väikepruulijate Liit kuulutas välja käsitööõlle pruulimisvõistluse

  Eesti Väikepruulijate Liit kuulutas esimest korda välja pruulimisvõistluse, mille käigus selguvad parimad kodumaised käsitööõlled. Võistlustööde valmistamiseks on aega viis kuud ning võitjad selgitatakse välja juuli alguses.

  Reede, 9. Veebruar 2018 - 0:00
 • Eesti pruulikoda valiti maailma 100 parima hulka

  Maailma suurima õlleentusiastide keskkonna RateBeer kasutajad hääletasid maailmas tegutseva 24 000 pruulikoja seast 100 parima hulka Eesti pruulikoja Põhjala. Ühtlasi valiti Põhjala õlu Rukkivein 2017. aastal turule tulnud 101 000 õlle seast 50 parima hulka.

  Teisipäev, 30. Jaanuar 2018 - 0:00
 • Üks pudel õlut kuus läks kaotsi

  Hinnatõus seostub lõpptarbija jaoks eelkõige negatiivse nähtusega ning viimasel ajal on iseäranis palju poleemikat tekitanud alkohoolsete jookide hinnatõus. Statistikaameti leibkonna eelarve uuringu andmetele toetudes uurime, mida tähendab alkohoolsete jookide hinnatõus lõpptarbija jaoks, kirjutab Statistikaameti peaanalüütik Märt Leesment Statistikaameti ajaveebis.

  Reede, 26. Jaanuar 2018 - 0:00
 • Saku Õlletehas lõi alkoholivaba õlle jaoks eraldi brändi Saku GO

  Jaanuarist alates ei müü Saku Õlletehas alkoholivaba õlut enam oma põhibrändi Saku Originaal nime, vaid uue kaubamärgi Saku GO all. Muudatuse eesmärk on tuua kiire kasvuga alkoholivabade õllede turul tarbijateni väga selgelt alkoholist eristuv toode.

  Neljapäev, 18. Jaanuar 2018 - 0:00
 • Riigikogu otsustas kärpida õlle ja kange alkoholi aktsiisitõusu

  Riigikogu võttis teisipäeval vastu seadusemuudatused, millega vähendatakse õlle ja kange alkoholi 2018. aastaks planeeritud aktsiisitõusu poole võrra.

  Kolmapäev, 17. Jaanuar 2018 - 0:00
 • Alkoholi aastaraamat: alkoholi tarbimine väheneb jätkuvalt

  Kui 2014. aastal tarbiti Eestis keskmiselt 11,1 liitrit absoluutset alkoholi täiskasvanud inimese kohta ja 2015. aastal 10,5 liitrit, siis eelmisel aastal vähenes alkoholi tarbimine keskmiselt 9,9 liitrini täiskasvanud (15+) inimese  kohta, selgub täna TAI alkoholikonverentsil esitletud Alkoholi aastaraamatust.

  Kolmapäev, 1. November 2017 - 0:00
 • Pühaste Pruulikoda tähistab 1. sünnipäeva!

  Pidu toimub laupäeval 9. septembril kell 15-00 Tähe 133c Tartu aadressil asuvas pruulikojas. Esindatud on 20 väikepruulikoda Eestist, Lätist, Soomest, Venemaalt ja Saksamaalt. Toimuvad käsitööõlletemaatilised seminarid ja töötoad.

  Päeva jooksul on võimalus nautida nii elavat kui ka DJ muusikat. Kohal on teiste seas DND, Sattiva, Mickey Nixon ja Karmid Torud.

  SISSEPÄÄS TASUTA

  Reede, 8. September 2017 - 0:00
 • Saku Õlletehase eksport kasvas mullu ligi 15 protsenti

  Saku Õlletehase eelmise aasta majandustulemusi mõjutas kõige rohkem ekspordi kasv ning ärikulude vähenemine. Ekspordi osas kasvas enim müük Lätti.

  Kolmapäev, 28. Juuni 2017 - 0:00
 • Augustis toimub Valkas teine õllefestival

  Laupäeval, 19. augustil leiab Valka vabaõhulaval aset järjekorras teine õllefestival. Pidu algab kell 18 ja kestab kuni kella 2 öösel.

  Esmaspäev, 26. Juuni 2017 - 0:00
 • Emor: Lätist ostetud alkoholi osakaal on kasvanud 10%-le kogu alkoholi ostumahust

  Emor viis Eesti elanike seas läbi uuringu, kus uuriti Eesti elanike alkoholi tarbimisharjumusi ja selgitati välja muutused alkoholi ostmises.
  „Välismaalt soetatud alkohoolsete jookide osakaal kogu ostetud alkoholist on võrreldes 2016. aastaga veelgi kasvanud. Alkoholiostud välismaalt moodustavad 14% ning Lätist 10% kõikidest alkoholiostudest. Veel eelmise aasta augustis oli Läti osakaal 6%,“ sõnas Emori uuringuekspert Aivar Voog.

  Teisipäev, 25. Aprill 2017 - 0:00
 • Valitsus kiitis heaks alkoholipoliitika karmistamise

  Valitsus kiitis heaks alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muudatused, mis  lisaks varem kavandatud piirangutele keelab alkoholireklaami sotsiaalmeedias.

  Neljapäev, 26. Jaanuar 2017 - 0:00
 • Õlle aktsiisitõus ei ole kooskõlas põhiseadusega

  Õlleliit saatis õiguskantsler Ülle Madisele kirja, juhtimaks tähelepanu Riigikogu kavandavate maksumuudatuste kooskõlastamisele, kuhu ei ole kaasatud huvirühmad, avalik konsultatsioon ega ole järgitud kaasamise hea tava.

  Esmaspäev, 5. Detsember 2016 - 0:00
 • Valitsus otsustas liikuda edasi alkoholi- ja tubakapoliitika karmistamisega

  Valitsus kiitis heaks alkoholi- ja tubakapoliitikate memorandumid ning tegi sotsiaalministeeriumile ülesandeks esitada esimesel võimalusel vastavad eelnõud valitsuse istungile heakskiitmiseks. Eelnõudega raskendatakse alkoholi- ja tubakatoodete kättesaadavust, piiratakse müügiedendust ning kaitstakse alaealisi nende toodete kahjulike mõjude eest.

  Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski avaldas heameelt, et uue valitsusliidu jaoks on rahvatervise parandamine üks selgeid prioriteete.

  Reede, 2. Detsember 2016 - 0:00
 • Eesti parim restoran on esimest korda eespool Soome kõige paremast

  Kultuurikatlas avalikustati restoranijuht Eesti Maitsed 2017. Tänavu kümne aastaseks saanud veebipõhine restoranijuht soovitab 102 restorani üle kogu Eesti.

  “Nüüd, kus teeme koostööd Põhjamaade restoranijuhiga White Guide, on meil võimalus mitte ainult kõrvutada oma söögikohti, vaid saada ka aimu, kuidas näevad välja meie restoranid naaberriikide söögikohtadega võrreldes”, ütleb programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson.

  Teisipäev, 29. November 2016 - 0:00
 • Õlleaktsiisi mitmekordne tõus viib kümned miljonid maksuraha Lätti

  Uus valitsus on teavitanud oma plaanist tõsta 2017. aasta keskel ja 2018. aasta jaanuarist erakorraliselt lahja alkoholi aktsiisi võrreldes tänasega 2,2-kordseks. Tegemist on plaaniga, mis eirab ettevõtjate õiguspärast ootust stabiilsele ärikeskkonnale. Juhime tähelepanu, et riik on juba kehtestanud rekordilise alkoholi aktsiisi tõusu kuni aastani 2020, mille järgi on ettevõtjad teinud oma plaanid, vahendab Eesti Õlletootjate Liit oma pressiteates.

  Neljapäev, 24. November 2016 - 0:00
 • Eesti õlleturg on aktsiisitõusu tõttu tänavu kahanenud

  Tänavune aktsiisitõus ja sellest tulenenud piirikaubandus on kõige enam mõjutanud kodumaist lahja alkoholi turgu ja seadnud löögi alla kohalike tootjate majandustegevuse – tänavu kümne kuuga on õlleturg kahanenud 6 protsenti ning muude lahjade alkohoolsete jookide turg enam kui kümnendiku.

  Teisipäev, 15. November 2016 - 0:00
 • Saku Antvärk sari täienes Cherry Brew ning PÖFF-i juubeli eripruuli näol

  Saku eriõllede ja siidrite tootesarja Antvärk lisandus magushapu Cherry Brew ning hooajalise eripruulina Pimedate Ööde Filmifestivali ametlik juubeliõlu Humulus Lupus pale ale.

  Esmaspäev, 14. November 2016 - 0:00
 • Kuidas valida pruulikojale võimalikult edukat asukohta?

  Kuna tänavuse Tallinna Ettevõtluspäeva teema oli „Äri kui elamus“, valis Statistikaamet oma analüüsiks just maitseelamuse näite – kuidas valida Tallinnas käsitööõlle pruulikoja ja degusteerimissaali võimalikku asukohta.

  Teisipäev, 25. Oktoober 2016 - 0:00
 • Kochi käsitööõlled laiendavad Soomes haaret

  Koch pruulikoda suurendab eksporti Soome suunal ning vastavalt koostööleppele Soome suurima alkohoolsete jookide jaeketi Alkoga võtab Alko alates novembrist müüki Kochi pruulikoja käsitööõlled Nipperkin ja Porter.

  Teisipäev, 4. Oktoober 2016 - 0:00
 • Kodupruulijate konkursi võitis punane kibuvitsa-tšilli õlu

  Nädalavahetusel toimunud Kochi Kodupruulijate konkursi võitis Robert Särglepa poolt valmistatud kibuvitsa-tšilli õlu “Ale Depressant”.

  Järgnesid Mihkel Sala ja Kaarel Siim’i pruulitud “Salapuna” ning Tanel Tälli “Redneck”.

  Eraldi kategooriana selgitati ka meedia ja kodupruulijate lemmikud.

  Esmaspäev, 26. September 2016 - 0:00
 • Eesti õlletootjad võitsid kuus rahvusvahelist auhinda

  Hiiumaa Pruulikoda võitis viis ning Viru Õlu ühe auhinna Riias toimunud Baltikumi suurimal õllevõistlusel Baltic Beer Star.

  Hiiumaa Pruulikoja ühe omaniku Tarvi Pinki sõnul on nende tootmine vaid kaks kuud töötanud ning võidetud auhinnad annavad tegijatele kõvasti eneseusku juurde.

  Kolmapäev, 21. September 2016 - 0:00
 • A. Le Coqi õlu tegi Soome turul läbimurde

  Uuringufirma Nielseni andmetel on A. Le Coq tõusnud suuruselt kolmandaks õllebrändiks Soomes, omades 7% kogu Soome õllede jaeturust ja edestades ka selliseid kohalikke kultusbrände nagu Koff ja Lapin Kulta.

  Kolmapäev, 21. September 2016 - 0:00
 • Algab üle-Eestiline kodupruulijate konkurss parima õlle valimiseks

  Käsitööõllede pruulija Koch korraldab esmakordselt üle-Eestilise kodupruulijate konkursi, et ühendada koduõllede tegijaid kogu Eestis.

  Esimese konkursi ülesandeks on pruulida  punane õlu ning esikoha võitnud õlle võtab Koch pruulikoda tootmisse juba sel aastal. Eesti parim koduõlu selgub 24. septembril Kochi Trahteris.

  Reede, 12. August 2016 - 0:00
 • Käsitööõlled on asunud eksporti toetama

  Eestis toodetud alkoholi koguseline eksport kasvas 2016. aasta I poolaastal võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 8%. Kodumaiste käsitööõllede eksport on sama perioodi võrdluses suurenenud 81 korda ja neid eksporditi 2016. aasta I poolaastal 18 riiki, vahendavad Statistikaameti juhtivstatistik-metoodik Evelin Puura ja väliskaubanduse praktikant Hanna Pook.

  Kolmapäev, 10. August 2016 - 0:00
 • Alkoholivabade õllede turg on aastaga kasvanud üle 40 protsendi

  Uuringufirma Nielseni andmetel hoidis selle aasta aprillis lansseeritud A. Le Coq Premium 0,0% teise kvartali lõpuks enda käes juba  ligi kolmandiku alkoholivabade õllede turust, suurendades seeläbi ka selle segmendi osakaalu kogu õlleturul. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga suurenes alkoholivabade õllede osakaal üle 40 %, moodustades ligi 2,0 % kogu õlleturust Eestis.

  Teisipäev, 26. Juuli 2016 - 0:00
 • Võrumaal alustab tööd esimene väikepruulikoda Pühajõe Pruulikoda

  Juba käesoleva aasta aprillis tegevusloa saanud ja esimesed partiid valmistanud Pühajõe Pruulikoda peab 22. juulil kell 19.00 Kärgulas ametlikku avapidu.

  Reede, 22. Juuli 2016 - 0:00
 • Läti kaudu müüakse juba 18 protsenti Eestis tarbitavast kangest alkoholist

  Alkoholitootjate ja maaletoojate liidu andmetel müüdi juuni lõpu seisuga juba 18 protsenti Eestis tarbitavast kangest alkoholist Läti kaudu.

  Maikuus oli piirikaubanduse osakaal veel 10 protsenti. Sellel aastal on iga kuuga müügid Läti kaudu kahekordistunud. Eesti riigile jääb tänavu piirikaubanduse mõjul laekumata 15-20 miljonit eurot aktsiisi- ja käibemaksu alkoholilt, mis müügiks Lätti viiakse, kuid tegelikult Eestisse tagasi tuuakse.

  Reede, 15. Juuli 2016 - 0:00
 • Käsitööõllede valmistajad teevad oma festivali

  Käsitööõllede tootja Koch korraldab Merepäevadega samaaegselt, 15-17 juulil, Kochi Aitade territooriumil Käsitöö- ja Õllefesti, et anda käsitööõllede tootjaile võimalus oma toodangut laiemalt tutvustada ning tuua õllemeistrite töö rahvani lähemalt. Lisaks tuntumate pruuljate õlledele on laadal esindatud ka käsitöö ja talukaubad, olemas lastenurk ja muu meelelahutus.

  Esmaspäev, 27. Juuni 2016 - 0:00
 • Õllesummeri programm on koos

  Peaesinejad on elektroonilise muusika legend The Prodigy ja Briti popstaar John Newman. Soome artistidest esinevad Steve'n'Seagulls ja Jimi Tenor.

  Teisipäev, 21. Juuni 2016 - 0:00
 • 85% elanikest pooldab piirangutega alkoholipoliitikat

  Kolmveerand Eesti elanikest on seisukohal, et kaasmaalased joovad palju ning 85% pooldab piirangutega alkoholipoliitikat, selgub värskest Eesti Konjunktuurinstituudi poolt läbi viidud uuringutest alkoholi tarbimise ja -turu ning elanike hinnangute kohta alkoholipoliitikale.

  Teisipäev, 7. Juuni 2016 - 0:00
 • Õllesummer Festivalil saab ka falafelit ja trendikat käsitööõlut

  6.-9. juulil toimuval suurimal suvefestivalil pannakse püsti tänavatoiduala, et külalised saaksid lisaks muusikalisele programmile nautida populaarseid kiiresti kohapeal valmistatud kvaliteetseid toite.

  Kolmapäev, 11. Mai 2016 - 0:00
 • Kus valmib Tallinki laevaõlu?

  10. juunil toimub järjekordne Tööstuse klubi, kus minnakse külla kahele käsitööõlletootjale Vormsi Õlu ja Must Lips. Just Vormsi pruulikojast pärineb ka Tallinki ja Silja Line’i laevade spetsiaalne laevaõlu Norrby Dunkel.

  Neljapäev, 5. Mai 2016 - 0:00
 • A. Le Coq hakkab esimesena Eestis tootma täiesti alkoholivaba õlut

   

  Eesti suurim joogitootja A. Le Coq investeeris 600 000 eurot uude tehnoloogiasse ja seadmetesse, mis võimaldavad toota absoluutselt alkoholivaba õlut.

  Teisipäev, 12. Aprill 2016 - 0:00
 • A. Le Coq toob esimese õlletootjana Eestis turule 0,25 l pudelis õlle

   

  Eesti juhtiv joogitootja A. Le Coq toob müügile uue humalasema eripruuli A. Le Coq Premium Nippel, mis on villitud uudsesse, 0,25 l keeratava korgiga pudelisse.

  Teisipäev, 15. Märts 2016 - 0:00
 • Õllesummer Festivali avab legendaarne The Prodigy

   

  6.-9. juulil toimuva suve suurima muusikafestivali avapäeva peaesineja on elektroonilise tantsumuusika tippbänd The Prodigy. 

  Kolmapäev, 2. Märts 2016 - 0:00
 • 6. veebruaril toimub talvepealinnas Otepääl VII Euroopa Saunamaraton

   

  Saunamaratonile on registreerunud paarsada võistkonda, lisaks paarkümmend välismaist võistkonda.

  Neljapäev, 4. Veebruar 2016 - 0:00
 • Kokteilisegamise MMile World Class pürgib 27 Eesti baarmenit

   

  Esimest korda saavad rahvusvahelisel baarmenite võistlusel World Class osaleda ka Eesti parimad kokteilimeistrid.

  Teisipäev, 2. Veebruar 2016 - 0:00
 • Viljandi Kalapidu toimub ka sel aastal

  Veebruari alguses on kõik talvise kalapüügi huvilised oodatud Viljandisse, kus 13. veebruaril toimub Viljandi Kalapidu. Traditsiooniks kujunenud kalapüügivõistluse korraldamise võttis sel aastal enda õlule MTÜ Viljandi Paadimees.

  Teisipäev, 26. Jaanuar 2016 - 0:00
 • Saku Õlletehast tunnustati vastutustundliku ettevõtte hõbemärgisega

  Neljandat korda Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi konkursil osalenud Saku Õlletehas saavutas tänavu esmakordselt kvaliteedimärgise hõbetaseme, millega tunnustati ettevõtte panust keskkonnasõbralikku toimimisse, turukeskkonda, töökeskkonna parendamisse ning kogukondade kaasamisse.

  Esmaspäev, 25. Jaanuar 2016 - 0:00
 • Vaata uutest klippidest, miks näitlejad Henrik Kalmet ja Ott Sepp ei joo

  “Joome poole vähem!” kampaania raames on valminud värsked videoklipid, kus näitlejad Henrik Kalmet ja Ott Sepp annavad püstijalakomöödia vormis oma rohkem või vähem usutavad vastused küsimusele, mida alkoholist keeldujad tihti kuulevad: “Miks sa ei j

  Esmaspäev, 18. Jaanuar 2016 - 0:00
 • Õllesummer Festival paneb piletid müüki peaaegu poole hinnaga

  Legendaarne Baltimaade ja paljude muusikasõprade jaoks suve suursündmuseks peetud festival Õllesummer toimub 6. juulist 9. juulini 2016 Tallinna Lauluväljakul. Järjekorranumbriga 23 toimuval festivalil esineb üle 100 kohaliku artisti kümnel laval. Peaesinejatest välisartistide nimed avalikustatakse 2016. aasta kevadel ja Festival lubab ka sel suvel suurepäraseid artiste.

  Teisipäev, 8. Detsember 2015 - 0:00
 • Saku sai tellimused Hongkongist, Singapurist ja Nepaalist

  Saku Õlletehas saatis novembris esimesed partiid õlut ja siidrit kolmele uuele turule Aasias – äri- ja finantskeskustesse Hongkongi ja Singapuri ning mägiriiki Nepaali; lisaks laekus augustikuise esimese partii järel täiendav tellimus Lõuna-Koreast.

  Teisipäev, 24. November 2015 - 0:00
 • Ettekujutus tõelisest mehest muutub

  TNS Emori vastvalminud uuringust selgus, et enam kui edukust või jõukust, ootavad naised meestelt suhetesse panustamist, hoolivust ja positiivset meelt. Mehed aga endiselt arvavad, et nad peavad panustama eelkõige hea elu tagamisse.

  Reede, 30. Oktoober 2015 - 0:00
 • Eestlastel napib aega iseenda jaoks

  Ligi pooled eestlased leiavad iseenda jaoks aega vaid kaks tundi päevas, selgus Samsung Electronics Baltics ja turu-uuringute firma GfK poolt läbi viidud uuringust. Isiklikku aega kasutatakse peamiselt internetis surfamiseks, videote või filmide vaatamiseks ning toidu valmistamiseks.

  Esmaspäev, 26. Oktoober 2015 - 0:00
 • Saku Humal & Oder sari täienes IPA ja tumeda laagerõllega

  Saku Õlletehas täiendas sel sügisel humalarikaste eriõllede Humal & Oder (H&O) sarja kahe uue maitsega – ameerikapärase India Pale Ale ehk IPA ning tumeda laager-õllega Dark Lager.

  H&O India Pale Ale pruulimisel on kasutatud ainult Citra humalat, mis on kogu maailmas õllepruulijate seas väga populaarne erinevate Ameerika ale ja IPA-de valmistamisel. Tulemuseks on humalarikas, samas kergesti joodav sügavkuldne ale-õlu.

  Neljapäev, 8. Oktoober 2015 - 0:00
 • Eesti elanik kulutab päevas söömisele üle tunni

  Statistikaameti ajakasutuse uuringu andmetel kulutavad Eesti elanikud päevas söömisele keskmiselt ühe tunni ja 21 minutit. Söögi valmistamisele kulub naistel kolm korda rohkem aega kui meestel.

  Teisipäev, 22. September 2015 - 0:00
 • Ilmus Küllo Arjaka ja Mart Juure kirjutatud Saku Õlletehase juubeliraamat

  17. septembril esitleti Tallinnas Viru Keskuse Rahva Raamatus Küllo Arjaka ja Mart Juure koostatud Saku juubeliraamatut “Saku Õlletehas 195. Eesti õllekultuuri edendamine 1820-2015”, mis toob lugejateni vanima järjepidevalt Eestis tegutseva pruulikoja ajaloo läbi viie erineva Eesti rahva ja majanduse käiku mõjutanud ajastu. 

  Teisipäev, 22. September 2015 - 0:00
 • Täna algab Õllesummer

  Täna kell 17 avatakse Tallinna Lauluväljakul 22. Õllesummeri väravad. Esimese õhtu jooksul esineb seitsmel eri muusikastiiliga laval ligi 20 aritisti. Festivalile on püstitatud üle 70 erineva kohviku ja restorani. Avapäeva peaesineja on briti rokkstaar Placebo.
   

  Kolmapäev, 1. Juuli 2015 - 0:00
 • Saku Õlletehas tõi turule alkoholivaba heleda õlle

  Saku Õlletehas tõi Eesti turule uue alkoholivaba heleda õlle Saku Alkoholivaba, milles on pruulimistehnoloogia abil säilitatud tavalisele pilsner-tüüpi õllele iseloomulik aroom ja kergelt humalane maitse.

  Reede, 19. Juuni 2015 - 0:00
 • Tükike Kuubat tuleb Õllesummerile

  Laulukaare teise korruse klaassaali tuleb Õllesummeri ajaks Cuba Sound Coctail Bar, mis pakub nelja festivalipäeva jooksul kõike kuubapärast.

  Südasuvise merevaatega klaassaalis toimuvad muuhulgas sigarirullimise- ja kuuba löökriistade töötoad. Samuti saab seal õppida kuumi latiinorütme – salsa, merengue, raggaeton, batchata jt eksootilisi tantustiile.

  Esmaspäev, 15. Juuni 2015 - 0:00
 • The Led Zeppelin Session Õllesummeri pealaval

  Rokkmuusika superlegendi Led Zeppelini muusika kõlab 3. juulil Õllesummeri pealaval The Led Zeppelin Sessioni esituses. Solistidena astuvad üles Indrek Patte, Karl-Erik Taukar, Lea Dali Lion jt lauljad.

  Teisipäev, 26. Mai 2015 - 0:00
 • Punklegend Vanemõde ravitseb nostalgialembeseid Õllesummeril

  Eelmisel aastal taas kokku tulnud 1980ndate legendaarne protesti lipulaev Vanemõde esineb 2. juulil Õllesummeri RetroFM laval.

  Teisipäev, 19. Mai 2015 - 0:00
 • Emor: Turistide alkoholiostud vähenevad Soome tolli rangema kontrolli tõttu

  TNS Emori vastse uuringu andmeil langes mullu alkoholi legaalne sisemüük Eestis 1,5% võrra, mis on rohkem kui sisetarbimise langusnäitaja, kuna seda mõjutas turistide alkoholiostude märkimisväärne vähenemine – 2,1%.

  Teisipäev, 12. Mai 2015 - 0:00
 • Eesti Õlletootjate Liit: Õlle ennaktempos aktsiisitõus soodustab viina joomist

  Täiendav ja ennaktempos õlleaktsiisi tõus soodustab viinatarbimise kasvu õlle arvelt, millega Eesti liigub vastuvoolu nii muu Euroopa praktikaga kui ka rahvatervise eesmärkidele.

  Reede, 8. Mai 2015 - 0:00
 • Õllesummeri jazziaias tuleb tribuutkontsertide buum

  Õllesummeri jazziaed toob sel aastal festivali külaliste ette kolm erilist tribuutkontserti: Lauri Liiv esineb Michael Buble tribuudiga, Rolf Roosalu Bee Geesi ja Keit Triisa Lana Del Ray tribuutkontserdiga.

  Kolmapäev, 29. Aprill 2015 - 0:00
 • Tanker lisab Eesti käsitööõlle revolutsioonile kütet

  Täpselt aasta tagasi kägupruulikojana tuntust kogunud käsitööõllemeister Tanker avas äsja oma esimese pruulikoja Rae vallas, Vaida alevikus. Tehase sisseseade võimaldab pruulida korraga kuni 1000 liitrit õlut ning maksimaalne tootmismaht on 8000 liitrit kuus.

  Teisipäev, 21. Aprill 2015 - 0:00
 • Placebo soojendaja Õllesummeril on Elephants From Neptune

  Õllesummeri avapäeva peaesineja Placebo kontserti soojendab Eesti tänapäeva olulisemaid rokkbände Elephants From Neptune. Õllesummeri suurmad välismaised tõmbenumbrid on sel aastal Placebo kõrval poproki maailmanimi The Cardigans ning vene superstaar Nyusha. 

  Teisipäev, 14. Aprill 2015 - 0:00
 • A le Coq soovib laieneda

  Tartu linnavalitsus kiitis heaks Laulupeo pst 15 krundi detailplaneeringu eskiislahenduse, millega nähakse ette krundile täiendav ehitusõigus tootmis- ja laopindade laiendamiseks, peavärava kõrvale uue kauplusehoone püstitamiseks ning Tähtvere tn müügipunkti juures oleva õlle kääritus-säilitusmahutite hoidla laiendamiseks.

  Kavandatav täiendav juurdeehitiste ehitusalune pindala on 7700 m². 

  Teisipäev, 7. Aprill 2015 - 0:00
 • Venemaa supertäht Nyusha esineb Õllesummeril

  Neljapäev, 2. Aprill 2015 - 0:00
 • Poproki maailmanimi The Cardigans esineb Õllesummeril

  Kolmapäev, 18. Märts 2015 - 0:00
 • A. Le Coq laiendab eksporti Aafrika turgudel

  Seni Aafrikas ainult Sierra Lione turule eksportiva A. Le Coq’i siidri- ja õlletooted jõuavad peagi müügile ka Burundis ja Nigeerias. Varem on A. Le Coq eksportinud oma toodangut ka Ghanasse.

  Neljapäev, 12. Märts 2015 - 0:00
 • Alkoholireklaami lõpetamist toetab 80 protsenti Eesti elanikest

  Turu-uuringute aktsiaseltsi poolt veebruaris läbiviidud uuringu kohaselt toetab või pigem toetab 80 protsenti Eesti elanikest alkoholireklaami keelamist sarnaselt tubakatoodete reklaamidega.

  Neljapäev, 12. Märts 2015 - 0:00
 • Õllesummeri avapäeva peaesineja on Placebo

  Kaasaja roki üks suuremaid ja omanäolisemaid staare Placebo esineb Õllesummeril festivali avapäeval, 1. juulil. Romantiline, mässumeelne ja dramaatiline Placebo on 20 aastat püsinud sõnumiga rokkmuuusika tipus, inspireerides tervet rida uue laine alternatiivbände.

  Kolmapäev, 11. Märts 2015 - 0:00
 • Saku Õlletehase tootmismaht ületas mullu 100 miljonit liitrit

  Saku Õlletehas tootis 2014. aastal rekordilise koguse ehk 102 miljonit liitrit jooke, võrreldes aasta varasemaga kasvas Sakus toodetud jookide kogumaht ligi 30 protsenti.

  Reede, 27. Veebruar 2015 - 0:00
 • Kaido Höövelson astub käsitööõlleärisse

  TALLINN, 27. veebruar – Endine sumomaailma tipp Baruto alias Kaido Höövelson liitub Jaapani käsitööõllesid Euroopasse ning Eestisse importiva ettevõttega.

  Reede, 27. Veebruar 2015 - 0:00
 • Saku hakkas tootma säilitusaineteta naturaalset õuna- ja pirnisiidrit

  Saku Õlletehas tõi turule naturaalsed siidrid Pilvine õun ja Mesine pirn, kõrge mahlasisaldusega siidrid on säilitusainete- ja gluteenivabad ning neisse pole lisatud suhkrut.

  Neljapäev, 26. Veebruar 2015 - 0:00
 • Carlsberg on välja töötamas uut biolagunevat õllepudelit

  Maailma esimene biolagunev õllepudel on väljatöötamisel, kuid poelettidele arvatavasti see kolme aasta jooksul ei jõua.

  Teisipäev, 24. Veebruar 2015 - 0:00
 • Pohatcongi mees on kogunud üle 2700 erineva õllepudeli kõikjalt maailmast

  Richard Fontana, 47-aastane masinist firmast Superior Quartz Products, on kogunud 26 aastat erinevaid õllepudeleid, mis on talle silma jäänud. Kõik kogutud pudelid on erinevate siltidega.

  Teisipäev, 17. Veebruar 2015 - 0:00
 • A. Le Coq investeerib väikeõllede tootmisesse

  Eesti suurim joogitootja A. Le Coq läheb kaasa õlleturul valitseva väikepruulijate ehk microbrewery trendiga ning keskendub senisest enam eriõllede tootmisele. Kokku investeerib A. Le Coq 2015. aastal tootmisesse 2,9 miljonit eurot, millest üks viiendik kulub eriõllede jaoks vajalike väikemahutite ja käärlaagri tankide soetamiseks.

  Neljapäev, 12. Veebruar 2015 - 0:00
 • Rootsis tuli müüki esimene ainult naiste pruulitud õlu

  Üldiselt on levinud arusaam, et õlu on õrnema soo jaoks kas liiga kibe, liiga tume või liiga tummine. Enamasti soovitatakse naistele seetõttu puuviljamaitselisi maitseõllesid.

  Kolmapäev, 11. Veebruar 2015 - 0:00
 • Pandipakendite tagatisraha ühtlustub

  Alates 1. veebruarist suureneb kõikide pandiga joogipakendite tagatisraha 10 eurosendini, sõltumata pakendi liigist või suurusest.

  Pühapäev, 1. Veebruar 2015 - 0:00
 • Saku Õlletehas tähistab juubeliaastat eripruuli ja ajalooraamatuga

  Saku Õlletehas tähistab tänavu Eesti vanima järjepidevalt ühes asukohas tegutseva pruulikojana 195. sünnipäeva, juubeliaasta puhul tõi ettevõte müügile spetsiaalselt sünnipäevaks pruulitud esindusliku Saku Kuld Juubeli Eripruuli ning märtsis ilmub Küllo Arjakase ja Mart Juure sulest mahukas ajalooraamat õlletehase ajaloost.

  Neljapäev, 29. Jaanuar 2015 - 0:00
 • Saku Õlletehas pälvis ka tänavu vastutustundliku ettevõtte kvaliteedimärgise

  Saku Õlletehas pälvis kolmandat aastat järjest kvaliteedimärgise “Vastutustundlik ettevõte”, millega tunnustatakse ettevõtte tegevust keskkonnasõbraliku toimimise, töökeskkonna parendamise, kogukonna kaasamise ning turukeskkonda panustamise nimel.

  Teisipäev, 27. Jaanuar 2015 - 0:00
 • Talvepealinn Otepää viib läbi kuuendat Euroopa Saunamaratoni

  Talvepealinnas Otepääl viiakse 22.veebruaril 2015 läbi saunaorienteerumise võistlust –Euroopa Saunamaratoni. Saunamaratonile eelregistreerimine kestab 22.jaanuarist kuni 10.veebruarini 2015 e-posti aadressil: saun@otepaa.ee , kuhu tuleb märkida võistkonna nimi ja liikmete nimed. Registreerimine on tasuta.

  Neljapäev, 22. Jaanuar 2015 - 0:00
 • Islandil toodetakse vaalamunandimaitselist õlut

  Islandi väike õlletootja kirjutas oma pressiteates, et nende uusim õlu saab olema suitsutatud vaalamunandi maitseline.

  Esmaspäev, 12. Jaanuar 2015 - 0:00
 • Livikost sai Eesti Baarmenite Assotsiatsiooni peasponsor

  AS Liviko ja Eesti Baarmenite Assotsiatsioon (EBA) sõlmisid koostöölepingu, mille kohaselt on Liviko järgnevad kaks aastat EBA peasponsor, et edendada alkoholikultuuri ja -teadlikkust Eestis.

  Neljapäev, 8. Jaanuar 2015 - 0:00
 • Õlu.ee aastalõpuküsitluse tulemustest

  Viisime aasta lõpus läbi küsitluse, millega soovisime tagasisidet tarbimisharjumuste ja meie saidi sisu ning funktsionaalsuse osas. Küsitluses osales 118 inimest – aitäh kõigile vastanuile!

  Esmaspäev, 5. Jaanuar 2015 - 0:00
 • 2014 otsitumad õlled on Budweiser, Corona ja Keystone

  Maailma populaarseim otsingumootor Google avaldas iga-aastase populaarsemate otsinguterminite nimekirja.

  Reede, 19. Detsember 2014 - 0:00
 • Vasta lühikesele küsitlusele ja võida Õlu.ee T-särk!

  Palun leidke aega lühikesele küsitlusele vastamiseks. Kõigi vastanute vahel loosime välja kolm Õlu.ee T-särki.

  Neljapäev, 18. Detsember 2014 - 0:00
 • Krušovice Imperial on maailma ja Euroopa parim Tšehhi õlu

  Krušovice Imperial võitis kulla mainekal õllevõistlusel.

  Kolmapäev, 3. Detsember 2014 - 0:00
 • Parima söögi- ja joogikoha tiitli pälvis the Dubliner

  Saku Õlletehase korraldatud internetihääletusel Eesti õllekultuuri tippude leidmiseks saatis kolmes põhikategoorias edu iiri pubi The Dubliner, parima uue koha kategoorias oli võidukas Black Rose Pubi Viimsist.

  Laupäev, 29. November 2014 - 0:00
 • Saku kvartali müügimaht kasvas aastaga ligi kümnendiku

  Saku Õlletehase müügimaht liitrites tõusis kolmanda kvartali lõpuks aasta varasemaga võrreldes 9 protsendi võrra. Samal ajal kui õlleturg jäi stabiilseks, vedas kasvu eelkõige maitsevesi.

  Neljapäev, 20. November 2014 - 0:00
 • Algas Õllesummeri järgmise aasta piletimüük

  1.- 4. juulini 2015 toimub Tallinna Lauluväljakul järjekordne Õllesummer. Täna tulid soodushinnaga müüki festivali passid ja päevapiletid. Festival avaldas möödunud aasta ürituse aftermovie, mida saad vaadata siit:

  Esmaspäev, 17. November 2014 - 0:00
 • Eesti õlledel on lootust rahvusvaheliseks läbilöögiks

  Inglismaa vanima pruulikoja Shepherd Neame’i omanik ja tegevjuht Jonathan Neame ütles visiidil Eestisse, et siinsetel pruulikodadel on võimalus läbi lüüa ka Suurbritannias, kuid selleks peavad nad pakkuma midagi väga erilist.

  Reede, 14. November 2014 - 0:00
 • Tallinn kavandab täiendavaid piiranguid alkoholi müügile

  Linnavolikogu eelnõu kohaselt keelatakse alkoholi jaemüük kauplustes, mille sissepääs asub vähem kui 50 m kaugusel põhikooli, gümnaasiumi, kutseõppeasutuse või huvikooli peasissepääsust; tõstetakse alkoholiga kaupleva asutuse üldpinna ruutmeetrite määra; keelatakse alkohoolse joogi jaemüük tanklate territooriumil asuvates ehitistes ning spordiüritustel on alkoholi müük lubatud üksnes eraldi piiratud alal.

  Neljapäev, 6. November 2014 - 0:00
 • Saku tänavune Pühadeporter valmis aastakümneid vana retsepti järgi

  Saku Õlletehas pruulis selleks aastalõpuks piiratud koguses Pühadeporterit,kasutades unikaalset mitukümmend aastat vana retsepti.

  Reede, 31. Oktoober 2014 - 0:00
 • Tallinnas toimub Käsitööõllede Festival

  Reedel, 5. detsebril  tasub kindlasti külastada Tallinna Telliskivi Loomelinnakut, kus koguneb üle 20 Eesti väikese pruulikoja pakkuma rahvale soodsalt maitseks oma iseäralikku tootevalikut ning esitlusele on tulemas spetsiaalsed jõulu eripruulid. Osalemine festivalil on kõikidele külastajatele tasuta.

   

  Neljapäev, 30. Oktoober 2014 - 0:00
 • Saku pruulis uue humalarikka ale´i õlle

  Oktoobri lõpus jõuab kauplustesse Saku Õlletehase uus õlu Humal ja Oder sarjas - Ameerika ale-i tüüpi punakas õlu.

  Neljapäev, 23. Oktoober 2014 - 0:00