Jalgpall

Eesti 2016. aasta parimaks meesjalgpalluriks valiti Liverpoolis mängiv koondise kapten Ragnar Klavan

Traditsiooniliselt valiti parim Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi (EJAK) ja Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ringküsitluses, kus mõlema organisatsiooni poolt esitas oma arvamuse 31 inimest, kokku 62 esindajat. Esikoht teenis 3, teine koht 2 ja kolmas koht 1 punkti. Võrdsete punktide korral sai kõrgema koha see, kes oli teeninud rohkem kõrgemaid kohti.

Kokku jagus punkte 12 mängijale. Esikohti teenis lisaks Klavanile ka Konstantin Vassiljev.

Eesti koondise peatreenerina alustas tööd Martin Reim

Eesti koondise peatreenerina alustas tööd Martin Reim, keda assisteerivad uues ametis Andres Oper, Mart Poom ja Janno Kivisild. Reimi leping kestab käesoleva MM-valiksarja lõpuni.

Uue valiksarja eel kohtub Eesti Tallinnas Malta koondisega

Eesti ja Malta alaliidud sõlmisid kokkuleppe, mille kohaselt toimub Eesti koondise viimane maavõistlus enne uue MM-valiksarja algust 31. augustil Tallinnas A. Le Coq Arenal Maltaga.

Toshi jätkab Kaljus

 

Nõmme Kalju pikendas lepingut jaapanlasest poolkaitsja Hidetoshi Wakuiga, kes sõlmis klubiga üheaastase lepingu, võimalusega seda pikendada veel üheks hooajaks.

Marko Kristal alustas tööd Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) Ida-Virumaa tehnilise koordinaatorina

 

143 korda Eesti koondist esindanud poolkaitsja Marko Kristal alustas tööd Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) Ida-Virumaa tehnilise koordinaatorina.

Eesti parimaks meesjalgpalluriks valiti Ragnar Klavan

Eesti parimaks meesjalgpalluriks valiti Ragnar Klavan, kes edestas Soome meistriks kroonitud väravavahti Mihkel Aksalut ning koondise poolkaitsjat Konstantin Vassiljevit.

Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi ja Eesti Jalgpalli Liidu ringküsitluses teenis Klavan 50-st esikohast 40.

Kokku teenisid hääli 12 sel hooajal silma paistnud jalgpallurit.

Soomes tegutseb ainult eestlastest koosnev korvpallimeeskond

Kas teate, mida kujutab endast Helsinki Dynamo/Kaimarak? Tegu on teataolevalt ainsa puhtalt eestlastest koosneva korvpallimeeskonnaga väljaspool Eestit, nagu ütleb selle tiimi mängija ja eestvedaja Mats Ristmägi. Meeskonnas on neliteist mängijat, kusjuures mehed aeg-ajalt tulevad ja lähevad, nagu eelmisel hooajal mänginud ja kodumaale naasnud Ando Tagamets ja Silver Kuuba.

Salu: jutt puhtast jalgpallist on jama

Eilne Tudeng TV saade “Fookus” võttis luubi alla dopingu kasutamise Eestis ja mujal maailmas. Stuudios said sõna SA Eesti Antidoping nõukogu liige Kristjan Port, Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tõnu Seil ning ajakirjanikud Mikk Salu ja Märt Roosna.

Eesti mängib maavõistlust kuue kohtunikuga

Teisipäeval, 31. märtsil peetaval Eesti - Island maavõistlusel on ametis kuus Läti kohtunikku.

Kui varasemalt on kuus kohtunikku teenindanud EM-valikmänge, siis nüüd kutsus jalgpalliliit suurema arvu õigusemõistjaid ka tavapärasele maavõistlusele.